تشریفات عقد

برگزاری جشن عقد یکی از اصلی‌ترین و قدیمی‌ترین سنت‌های مراسم قبل از ازدواج در ایران است. این مراسم که تاریخچه آن به ایران باستان و آئین زرتشت باز می‌گردد، معمولاً بعد از آشنایی دو خانواده و مراسم بله برون برگزار می‌شود. در اکثر اقوام و شهرهای کشور، مراسم بر عهده خانواده عروس است. ناگفته نماند در این میان جزئیات جالبی نیز رعایت می‌گردد که بنا به سنت هر شهر ممکن است بر عهده خانواده داماد قرار بگیرد. امروزه بسیاری از خانواده اجرای این مراسم را به تیم تشریفات عقد می‌سپارند.

می‌توان گفت سفره عقد اصلی‌ترین المان برگزاری جشن عقد است. که عروس خانم‌ها معمولاً در انتخاب آن حساسیت خاصی به خرج می‌دهند. در اینجا می‌توان به جرات گفت، تیم تشریفات عقد مات با در اختیار داشتن تجهیزات و امکانات منحصر به فرد و المان‌های متنوع طراحی و سفره‌آرایی این مراسم گزینه‌های مناسبی در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد.

اصلی‌ترین موضوع در برگزاری جشن عقد زمانی است که خطبه عقد بین عروس و داماد توسط عاقد رسمی برای زوجین قرائت می‌گردد. با جاری شدن این خطبه به صورت شرعی و قانونی زن و مرد به همسری هم در می‌آیند. البته لازم به ذکر است به صورت نمادین در برخی از خانواده‌ها این مراسم به صورت سنتی ایرانی و آیین ایران باستان هم انجام می‌شود.

برگزاری مراسم عقد با بهترین و کامل‌ترین تیم تخصصی در تهران

ما همواره در تلاش هستیم تا تجربیات خود را در راستای مدیریت هزینه‌ها و زمان شما عزیزان در اختیارتان قرار دهیم.

نکات مهم برگزاری مراسم عقد

اگر قرار است برگزاری جشن عقد در دفترخانه برگزار شود، لازم است روز برگزاری جشن عقد از قبل مشخص و هماهنگی لازم انجام شود. هماهنگی انتخاب تاریخ برگزاری مراسم عقد معمولاً در روز جشن بله برون با نظر خانواده‌ها مشخص و اعلام می‌شود. توجه داشته باشید که اگر می‌خواهید در روزها با مناسبت خاصی مراسم عقد خود را برگزار کنید، حتماً چند ماه قبل اقدام به رزرو آن روز نمایید. انتخاب میهمانان نیز از دیگر نکات مهم در برگزاری جشن عقد است. این مراسم معمولاً در حضور بزرگ‌ترهای هر خانواده برگزار می‌شود.

تیم تشریفات عقد مات امکانات متنوعی از قبیل، اتاق عقد مجزا، پذیرایی عصرانه اختصاصی از میهمانان، طراحی و چیدمان سفره عقد، پذیرایی شام، عکاسی و فیلم برداری با بهره‌گیری از بهترین تیم عکاسی و فیلمبرداری در ایران را به شما ارائه خواهد داد. می‌توانید با بهره‌گیری از خدمات تیم تشریفات عقد و عروسی مات بهترین لحظات و خاطره‌انگیزترین لحظات زندگی خود را بسازید.

تشریفات مات

تشریفات عقد

برگزاری مراسم عقد

آشپزخانه، گروه موسیقی، عکاسی و فیلمبرداری اختصاصی برخی از امکانات قابل ارائه تشریفات مات هستند

برگزاری مراسم عقد در بهترین مکان‌های برگزاری مراسم در تهران و اطراف آن با بهترین کیفیت و پذیرایی اختصاصی

برگزاری مراسم عقد

فعالیت‌های تشریفات مجالس مات برای اجرای مراسم عقد

رزرو و معرفی دفتر ازدواج و سالن برگزاری مراسم عقد

تیم تشریفات مات با در اختیار داشتن سالن‌های متعدد و اختصاصی در اقصی نقاط شهر تهران، این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید باتوجه به بودجه، سلیقه و تعداد میهمانان، بهترین گزینه برای انتخاب سالن مورد نظر خود را در اختیار داشته باشید. هماهنگی با دفترخانه‌های رسمی ثبت ازدواج و رزرو تاریخ مد نظر شما برای برگزاری جشن عقد رسمی از فعالیت‌های تشریفات مجالس مات می‌باشد.

مدیریت هزینه‌ها

موارد مالی و مدیریت هزینه یکی از دغدغه‌های کلیه خانواده‌ها در برگزاری جشن عقد است. تیم مشاوره تشریفات مجالس مات با توجه به بودجه و شرایط شما بهترین گزینه را به شما پیشنهاد خواهد داد. تیم تشریفات مات با اطلاع کامل از تمامی آیتم‌های مورد نیاز در برگزاری هرچه بهتری این مراسم، می‌تواند بهترین گزینه‌ها را با توجه به بودجه شما در اختیارتان قرار دهد.

مشاوره تخصصی برگزاری جشن عقد

با توجه به مشغله‌های فراوانی که برای عروس و داماد در نزدیکی تاریخ مراسم عقد پیش می‌آید، تیم مشاوره مات با در اختیار گذاشتن چک لیست‌های مربوطه از تمامی موارد مورد نیاز، و مدیریت هرچه بهتر جهت برگزاری جشن عقد این امکان را به شما می‌دهد که بدون کوچکترین استرسی مراسم عقد خود را برگزار نمایید.

گیفت مراسم عقد

معمولاً در مراسم عقد، هدیه‌های کوچکی از طرف عروس و داماد به رسم یادگار خدمت میهمانان ارائه می‌گردد. تهیه و طراحی این گیفت‌ها، پروسه‌ای زمان‌بر و تخصصی است. تیم دیزاین و طراحی مراسم جشن عقد تشریفات مات با در اختیار داشتن نمونه‌کارهای زیاد و قابل توجه، با توجه به سلیقه عروس و داماد، این مژده را به شما می‌دهد که بتوانید با خیال راحت از این امکان بهره‌مند شوید.

معرفی مزون لباس و آرایشگاه

با توجه به گستردگی روزافزون و سخت شدن پروسه انتخاب آرایشگر (میک آپ آرتیست) برای به خصوص عروس خانم‌ها، و سردرگمی و استرسی که این پروسه به همراه خواهد داشت، تیم تشریفات مجالس مات با در اختیار دادن مشاور جهت انتخاب صحیح و اقتصادی، ده‌ها گزینه معتبر و به نام این فیلد را در اختیار شما قرار خواهد داد. تیم استایلیست مات، با تجربه همکاری با آرایشگرها و مزون‌های گوناگون همواره در تلاش بوده است تا بروزترین، منصفانه‌ترین و منظم‌ترین گروه‌ها را به شما معرفی نماید.

پذیرایی

مطمئناً پذیرایی از میهمانان یکی از عناصر جدانشدنی در برگزاری هر مراسمی محسوب می‌شود. تیم تشریفات عقد مات با بهره‌گیری از آشپزخانه اختصاصی و حرفه‌ای خود امکان ارائه خدمات پذیرایی در هر مراسم شما را دارا می‌باشد. کمتر تشریفاتی را امروزه مشاهده خواهید کرد که دارای آشپزخانه اختصاصی جهت پذیرایی شیرینی، عصرانه، انواع فینگر فود و شام باشد.

نمونه کارهای تشریفات مات