انتخاب دسته گل عروس

انتخاب دسته گل عروس

بدون شک یکی از مهمترین انتخاب‌ها در جشن عروسی، انتخاب دسته گل عروس است. این نکته از این جهت اهمیت پیدا می‌کند که فارغ از زیبایی، دسته گل عروس بیانگر احساسات و عواطف ما می‌باشد. نباید به عنوان مسئله‌ای بی اهمیت و ناچیز، جلوه داده شود. مطمئناً عروس هم به این نکته واقف است و حساسیت زیادی برای انتخاب دسته گل خود به خرج می‌دهد. تشریفات مات قصد دارد در ادامه این مطلب به نکات کلیدی و مهم در انتخاب دسته گل عروس اشاره نماید.

سبک دسته گل عروس

در اولین قدم شما باید با توجه به سلیقه خودتان مدل دسته گلی که دوست دارید را انتخاب نمایید. این را بدانید که این دسته گل قرار است چندین ساعت در دستان شما باشد. پس به سایز و وزن آن هم دقت کنید. همچنین متناسب بودن دسته گل با لباس عروس بسیار مهم است. که در بخش دیگری آن را توضیح خواهیم داد.

گرد یا توپی

این نوع دسته گل از پرطرفدارترین انواع دسته گل عروس است. و در ایران هم محبوبیت پیدا کرده است. طراحی این دسته گل عموماً نیاز به تبهر خاصی دارد. پس حتماً در انتخاب گل فروشی برای انتخاب دسته گل عروس دقت کنید.

آبشاری

این سبک دسته گل یکی از سنتی ترین مدل‌های دسته گل عروس است. از طرفی ظرفیت و در عین حال پیچیدگی‌هایی برای تزیین دارد. معمولاً از گل‌های شاخه بلند مانند ارکیده، شیپوری و لیلیوم در این نوع دسته گل استفاده می‌کنند. دلیل انتخاب این گل‌ها در این است که با شیبی ملایم و زیبا از دست عروس آویزان می‌شوند.

کامپوزیتی

نام دیگر این نوع دسته گل‌ها ترکیبی است. واز انواع دسته گل‌های لاکچری محسوب می‌شوند. آماده سازی این نوع دسته گل عمدتاً زمان زیادی را لازم دارد. چرا که تعداد زیادی گل می‌بایست با هم ترکیب شوند. و در نهایت نمونه درشتی از آن گل را شکل دهند. این دسته گل‌ها از نظر سایزبندی جز دسته گل‌های درشت به حساب می‌آیند و قیمت بالاتری هم دارند.

مچی

این سبک از دسته گل معمولاً برای مراسم‌های کوچکتر مانند جشن عقد و نامزدی انتخاب می‌شوند. در این مدل بهتر است رنگ گل با لباس عروس هماهنگ باشد. نمونه اجرای آن به این شکل است که یک حلقه زیبای گل مچ دست عروس را می‌پوشاند. البته گاهی حلقه گل با یک دسته گل هم همراه می‌شود.

اهمیت انتخاب دسته گل عروس در تمیزی لباس عروس

به طور حتم هیچ عروس خانمی دوست ندارد که لباسش در شب عروسی کثیف باشد. همچنین دچار حساسیت و عطسه هنگام برگزاری مراسم عروسی خود شود. برای اینکه به این مشکلات دچار نشوید، یک نکته خیلی مهم در انتخاب دسته گل عروس خود را در نظر بگیرید. از انتخاب گل‌هایی که گرده پخش می‌کنند خودداری کنید.

انتخاب دسته گل متناسب

سایز دسته گل انتخابی شما باید متناسب با اندام شما باشد. عروس هایی با اندامی ریزنقش باید دسته گلی جمع و جور انتخاب کنند. دسته گل شما نباید تمام دست و انگشتان شما را بپوشاند. در زمان عکاسی و فیلم برداری باید زیورآلاتی که استفاده می‌کنید مشخص باشند. و نکته مهمتر اینکه هر چه اندازه دسته گل شما بزرگ‌تر باشد، بدون شک وزن بیشتری هم خواهد داشت. و این امر باعث خستگی دستتان می‌شود.

تناسب گل ها با لباس عروس

تا اینجا به اهمیت انتخاب دسته گل عروس و انواع آن صحبت کردیم. نکته اصلی که نقش مهمی در انتخاب دسته گل دارد، نوع لباس عروس است. سبک لباس شما در انتخاب دسته گل شما تاثیر مستقیمی خواهد داشت. اگر از لباسی بلند استفاده می‌کنید، دسته گل‌های آبشاری و نامنظم می‌توانند انتخاب مناسبی باشند. و اگر از لباس های پف دار استفاده می‌کنید دسته گل توپی و گرد انتخاب کنید.

انتخاب انواع گل

نکته اصلی در انتخاب گل برای دسته گل عروس رنگ‌بندی گلهاست. ایده‌ها و پیشنهادات زیادی در این زمینه وجود دارد. ولی نکته اصلی این است که شما ترکیب رنگی دسته گل خود را دوست داشته باشید. ست کردن رنگ دسته گل با گل‌آرایی مراسم شما، ماشین عروس و حتی رنگ لباس جز موارد مهمی هستند که باید به آنها توجه کنید.

گل‌هایی انتخاب کنید که مقاومت خوبی در برابر بی آبی داشته باشند. زیرا در طول چندین ساعت مراسم همراه شما خواهند بود. پس حتماً گل‌هایی انتخاب کنید که در طول این ساعات پژمرده نشوند.

هزینه دسته گل عروس

بدون شک در نظر گرفتن تمام نکات ذکر شده مهم و کلیدی هستند. اما نکته‌ای که ممکن است برای بسیاری حائز اهمیت باشد، هزینه دسته گل عروسی است. این نکته از این جهت که بودجه متناسب را برای انتخاب دسته گل عروس خود در نظر بگیرید اهمیت پیدا خواهد کرد.

مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *