انتخاب باغ تالار عروسی

انتخاب باغ تالار عروسی

بدون شک یکی از مهمترین موارد در برگزاری جشن عروسی انتخاب لوکیشن یا فضای برگزاری مراسم است. شما باید در انتخاب باغ تالار عروسی خود دقت زیادی داشته باشید. تا بتوانید بهترین و خاطره انگیزترین شب زندگی خود را تجربه کنید. این فضا باید دارای ویژگی‌هایی باشد که می‌خواهیم در این مطلب به برخی از آنها اشاره کنیم.

در نظر گرفتن آب و هوا و فصلی که در آن قصد برگزاری مراسم دارید

اولین نکته که باید به آن توجه داشته باشید، شرایط آب و هوایی منطقه‌ای است که در آن تصمیم به برگزاری جشن عروسی خود می‌کنید. البته فصلی که در آن قرار داریم نیز حائز اهمیت است.

بعد از انتخاب تاریخ عروسی خود حتماً پیش‌بینی‌های وضعیت آب و هوایی را از قبل بررسی نمایید. دمای مناسب برای برگزاری مراسم عروسی در فضای باز دمایی بین 18 تا 24 درجه سانتی‌گراد است. اگر دما خارج از این محدوده بود باید با تشریفات عروسی خود امکانات مناسب برای برگزاری را بازبینی کنید. زیرا ممکن است در صورت بارندگی، سرما یا حتی گرمای شدید نتوانید مراسم خود را در این فضا برگزار کنید. می‌توانید در صورت نیاز از سایه‌بان، چتر، بخاری و سایر موارد استفاده کنید.

از چه مدت قبل باغ عروسی خود را رزرو کنیم؟

تنوع و تعدد بالای محل برگزاری مراسم عروسی، به شما انتخاب‌های زیادی را خواهد داد. اما انتخاب باغ تالار عروسی با کیفیت مناسب باید زودتر انجام شود. باغ‌های مناسب عروسی خیلی زود رزرو می‌شوند. انتخاب تاریخ مناسب و محل برگزاری مراسم هرچه زودتر انجام شود، زمان شما برای برنامه‌ریزی بیشتر خواهد شد.

ظرفیت و محل باغ و تالار عروسی

یکی دیگر از موارد مهم در انتخاب باغ تالار عروسی ظرفیت آن است. همیشه گزینه‌ای متناسب با تعداد میهمانان خود انتخاب نمایید. اگر سالن یا باغ عروسی شما بزرگ‌تر از حد باشد، سالن عروسی شما خالی می‌ماند. از شور و هیجان جشن شما کم خواهد شد. فاصله آرایشگاه عروس تا محل برگزاری مراسم هم باید در نظر گرفته شود. پس باغی متناسب با تعداد میهمانان و فاصله مناسب انتخاب کنید.

پارکینگ باغ با ظرفیت مناسب

 نکته مهم دیگری که باید در زمان بازدید و انتخاب باغ تالار عروسی در نظر داشته باشید، فضای پارکینگ مناسب برای میهمانان است. فضای مناسب پارک برای خودروهای میهمانان باعث خواهد شد، آنها با خیال راحت در جشن شما شرکت داشته باشند.

مواردی که باید به آنها توجه زیادی کنید

قبل از انتخاب باغ تالار عروسی خود، از نظم و نظافت آن مطمئن شوید. هنگام بازدید حتماً به جزئیات توجه کنید. برای انتخاب خود هیچ وقت به تصاویر یا فیلم‌های فضای مجازی یا ارائه شده توسط تشریفات بسنده نکنید. بازدید حضوری از محل برگزاری مراسم خود داشته باشید.

حتماً از مرتب بودن صندلی‌ها و تطابق آن‌ها با سلیقه خود مطمئن شوید. دیوارها، سرویس‌های بهداشتی، محیط و فضای سبز سالن عروسی، محل قرارگیری اتاق رختکن و موارد اینچنینی اطمینان کامل حاصل کنید. به مسیرهای دسترسی به محل برگزاری مراسم و فاصله آن با شهر خود توجه کنید. گاهاً مشاهده شده، کوچه‌های خاکی و تاریک در فصولی که با بارندگی همراه است، مشکلاتی را برای میهمانان ایجاد کرده است.

نورپردازی فضای باغ، سالن، گروه موزیک و محل بازی کودکان در صورت نیاز مواردی هستند که باید به آن‌ها نیز توجه شود.

بودجه شما برای انتخاب باغ تالار عروسی

مورد دیگر در کنار تمامی مواردی که در این مطلب بیان کردیم، بودجه‌ای است که شما برای برگزاری جشن عروسی خود در نظر دارید. با توجه به موارد بالا و هزینه‌ای که برای سالن عروسی در نظر دارید، می‌توانید گزینه مناسب را انتخاب کنید.

باغ بهتر است یا تالار؟

در واقع پاسخ معین و دقیقی نمی‌توان به این موضوع داد. چرا که نمی‌توان یک نسخه همگانی برای همه عروس و دامادها پیچید. اما قطعاً برای زوج‌هایی که جشن عروسی صرفاً یک مراسم کوچک چند ساعته برای میهمانان و اعلام رسمی ازدواج محسوب می‌شود، استفاده از تالارهای کوچک یا حتی در مکان‌های در نظر گرفته شده توسط خودشان بهترین گزینه است.

اما برای آن دسته از عروس و دامادها که این مراسم را دوست داشته و از نظر مالی توانایی پرداخت هزینه‌های آن را دارند، انتخاب باغ تالار عروسی مجلل می‌تواند گزینه مناسبی محسوب شود.

مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *