لباس عروس

لباس عروس و مدل های آن

بدون شک یکی از مهم ترین آیتم‌های خرید برای برگزاری جشن عروسی مخصوصاً برای عروس خانم‌ها لباس عروس است. انتخاب یک لباس زیبا علاوه بر سلیقه، دقت و توجه به نکات دیگری را نیز می‌طلبد.

ما در این مطلب قصد داریم شما را در انتخاب یک لباس زیبا کمک کنیم. یکی از عوامل مهم در انتخاب این مدل‌ها توجه به اندام است که جلوتر به آن بیشتر خواهیم پرداخت.

مدل های لباس عروس

1- پف دار

که به اصطلاح به آن لباس عروس پرنسسی هم گفته می‌‌شود. مشخصه بارز این لباس دامن پف دار آن می‌باشد. در مورد اندام مناسب برای انتخاب این لباس باید توجه داشت که تقریبا هیچ محدودیتی ندارد و همه می‌توانند از آن استفاده کنند. اما برای افراد قدبلند مناسب‌تر است. چراکه خانم‌های ریزنقش در این لباس ریزنقش‌تر به نظر می‌آیند.

این مدل برای خانم‌هایی که پایین‌تنه درشت‌تری دارند بسیار مناسب است. همچنین برای اندام‌های گلابی شکل لباس عروس پفی همراه با بالاتنه دکلته بسیار پیشنهاد می‌شود. این طرح ابهت و درخشندگی خاصی به عروس می‌بخشد و بسیار چشم نواز خواهد بود. لباس پف دار می‌تواند بدون دنباله یا با دنباله باشد. البته برای عروس خانم‌هایی که رقص پرتحرکی دارند و یا برای فرایند عکاسی فعالیت زیادی خواهند داشت، شاید در نگاه اول این دنباله‌ها مساله ساز باشد. اما قابل ذکر است می‌توانید از دنباله‌هایی استفاده کنید که قابلیت جدا شدن را دارند.

2- راسته

ایده‌آل‌ترین حالت انتخاب این مدل لباس عروس برای خانم‌هایی است که لاغر اندام و قدبلند هستند. این مدل از بالا تا پایین کاملا تنگ و جذب دوخته می‌شود. دارای دامنی کاملا راسته است. امروزه این مدل چه در ایران چه در سایر کشورهای دنیا خیلی مورد توجه عروس خانم‌ها قرار گرفته است. این طرح لباس در عین سادگی بسیار شیک و به روز است.

3- ماهی

تقیربا همه ما با این مدل آشنایی داریم. نکته مهمی که در انتخاب این مدل لباس عروس باید حتما لحاظ گردد، این است که برای خانم‌هایی که اندامی پر دارند مناسب نیست. اما برای افرادی که دارای اندام ساعت شنی و لاغر هستند مناسب است. طراحی این لباس بدین شکل است که لباس از کمر تا روی زانو کاملاً به بدن چسبیده و از روی زانو به پایین کلوش می‌شود.

4- کلوش

مناسب‌ترین اندام برای این لباس اندام‌هایی است که بالاتنه مناسبی دارند. اما تقریباً انواع اندام‌های مختلف می‌توانند از زیبایی این لباس بهره‌مند شوند. طرح شماتیک این لباس شبیه حرف A انگلیسی می‌باشد. بالاتنه این لباس تنگ و دامن آن کلوش است. هیچ گونه چین و پفی در آن مشاهده نمی‌شود.

5- ترومپت

این مدل برای خانم‌هایی که اندامی با کمر باریک‌تر دارند مناسب تر است. در کل این طرح برای خانم‌های لاغر اندام و ریزنقش بسیار چشم نواز می‌باشد. دلیل مهم این موضوع بر این است که در این مدل پهلوها و باسن بیشتر به نمایش گذاشته می‌شود. در مدل ترومپت بالاتنه تا زیر باسن تنگ است. از زیر باسن به پایین لباس گشاد می‌شود. برای افرادی که قد کوتاه‌تری دارند این مدل لباس عروس می‌تواند بهترین انتخاب باشد.

6- برش روی باسن

لباس برش روی باسن برای خانم‌هایی که شکمی تخت دارند بسیار مناسب است. چون در این مدل بدن از حالت معمولی نمایان‌تر دیده می‌شود. تقریباً میان تنه بدن از مابقی قسمت‌های بدن بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد. طراحی این لباس عروس بدین شکل است که پیراهنی بلند که تا روی باسن پسبیده و از باسن به پایین حالت کلوش دارد.

7- کوتاه

لباس عروس کوتاه برای خانم‌هایی که شانه‌های پهن تری دارند مناسب‌تر است. اما نکته قابل توجه اینکه این لباس بیشتر برای جشن‌های دوستانه و خودمانی مورد توجه قرار می‌گیرد. نکته مهم در انتخاب آن این است که توجه بیشتر در این مدل لباس بر روی فرم پاها می‌باشد. پس شما می‌توانید با انتخاب کفشی شیک و زیبا زیبایی پوشش خود را دوچندان کنید. نکته مثبت آن راحتی است. کمترین میزان خستگی را برای شما به همراه خواهد داشت.

8- آستین دار

بهترین و ایده‌آل‌ترین انتخاب برای خانم‌های محجبه این مدل لباس عروس می‌باشد. البته این را در خاطر داشته باشید که تقریباً همه مدل‌ها می‌توانند با آستین طراحی شوند.

9- آستین پفی

پیشنهاد ما برای انتخاب این مدل لباس عروس به خانم‌های یکم سن و سال‌تر و لاغر می‌باشد. و این مدل در زمان‌های قدیم‌تر جز لباس‌های پرطرفدار به حساب می‌آمد که امروزه با طراحی مدرن به دنیایی مد برگشته است.

10- سلطنتی

این مدل لباس برای خانم‌هایی که اندامی مستطیل گونه دارند بسیار مناسب است. این مدل لباس کلاسیک باعث می‌شود قد خانم‌ها بلندتر نشان داده شود. همچنین برای افراد ساده پسند گزینه بسیار مناسبی خواهد بود. دامن این لباس عروس صاف و کشیده است و از زیر سینه شروع می‌شود.

11- یقه هفت

همانطور که از اسم این مدل پیداست یقه این لباس بصورت کاملاً باز و به شکل 7 فارسی طراحی شده است. این طراحی جلوه خیلی خاصی به بالاتنه لباس عروس می‌دهد. تلفیق این مدل لباس با یک لباس آستین‌دار می‌تواند انتخاب بسیار زیبا و با شکوهی باشد.

اما نکته آخر اینکه فارغ از هر طرح و لباسی که دوست دارید در بهترین شب زندگیتان به تن کنید این را بخاطر داشته باشید که حتما لباسی راحت انتخاب کنید که شمارا دچار مشکل و حس آزردگی نکند و درنهایت سعی کنید خود خودتان باشید و از این شب تکرار نشدنی لذت ببرید.

شما وقتی خودتان هستید زیباترید.

مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *